eČASENKA

Elektronická Časenka

Od roku 2016 sme zaviedli moderné trendy nielen do ambulancie, ale aj do čakárne. 

Ponúkame Vám možnosť zariadiť si svoj čas.

Potrebujete ísť k lekárovi, ale nechcete tráviť čas v čakárni? eČasenka je moderný pomocník do každej ambulancie. Lekárom aj pacientom šetrí drahocenný čas, v období pandémie chráni ich zdravie a môže zachrániť aj život. Pravidelné návštevy u lekára vybavíte rýchlo a jednoducho cez internet alebo SMS.

Čo pre vás dokáže eČasenka urobiť

  • predpísať e-recept cez internet
  • žiadosti a potvrdenia online (PN, OČR, potvrdenie o prekonaní Covid-19, atď.)
  • výsledky vyšetrení priamo do SMS
  • zaradiť do poradia v ambulancii na diaľku
  • privolanie do čakárne cez SMS
  • objednať sa k lekárovi na iný deň
  • online konzultácia s lekárom cez videohovor
  • dotazník COVID-19 (základné otázky na kvalifikované posúdenie stavu pacienta v domácej karanténe)

Koniec hodín strávených v čakárni

Ukončite niekoľkohodinové sedenie v čakárni u lekára. eČasenka je vyvolávací systém, do ktorého sa môžete zaradiť odkiaľkoľvek pomocou online účtu na portáli ecasenka.sk alebo cez SMS. Na diaľku si môžete overiť, koľko ľudí čaká na návštevu k lekárovi a zaradiť sa do poradia, a to podľa času alebo akútnosti. Medzitým môžete byť doma, v práci alebo si vybaviť iné veci. Systém vás dopredu upozorní, že čoskoro budete na rade a je čas vrátiť sa do ambulancie.

Druhou možnosťou na zaradenie do poradia je využiť kiosk priamo v čakárni, ktorý vám vytlačí číslo. Na lístku nájdete identifikačný kód, ktorý môžete zadať do SMS a požiadať o službu privolania. Keď budú pred vami len 3 pacienti, na mobil dostanete upozornenie a jednoducho sa vrátite do čakárne. Poradové čísla sa zároveň zobrazujú na obrazovke v čakárni. Nájdete tam číslo pacienta, ktorého vybavuje lekár, ale aj poradové číslo pacienta u sestry. Aj bez privolávacieho systému teda uvidíte, kedy bude rada na vás. Ušetrite hodiny na produktívnejšie aktivity a nestrácajte čas v čakárni.

Žiadosti a potvrdenia z pohodlia domova

Používanie eČasenky je veľmi jednoduché a intuitívne, zvládne to úplne každý bez ohľadu na vek. Okrem objednania môžu pacienti využiť aj konzultáciu cez videohovor alebo stále viac obľúbenú možnosť žiadostí, potvrdení a predpisov e-receptov z domu. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí užívajú pravidelné lieky, zabudnite na vyvolávanie zaneprázdnenej sestričke či stratu celého dňa, kým k lekárovi prídete, vystojíte si radu, aby ste nakoniec dostali recept na lieky a zdravotné pomôcky. To už môžete vybaviť cez SMS alebo internet. Nájdite svojho lekára podľa mena, špecializácie alebo lokality a vyplňte základné údaje - meno, dátum narodenia alebo rodné číslo a lieky, ktoré potrebujete. Samotný lekár posúdi, či vašu žiadosť schváli alebo zamietne. O vybavení budete informovaní formou SMS správy. Vybavenie e-receptov, PN či iných potvrdení tak zvládnete rýchlo a jednoducho. Navyše sa nevystavujete žiadnej hrozbe. Obmedzenie počtu pacientov v čakárni znižuje riziko prenosu chorôb a zvyšuje ich komfort.

Poplatky

Za objednanie k lekárovi nič neplatíte.

Zaradiť do poradia sa môžete úplne zadarmo, manipulačný poplatok sa však platí za nadštandardné služby ako privolanie cez SMS (upozornenie, že čoskoro bude rada na vás) alebo za informačnú SMS, pokiaľ chcete na diaľku zistiť, aké číslo sa práve vybavuje. V zaradení s privolaním je táto služba už v cene. Ak sa objednáte k lekárovi na dni dopredu, SMS pripomienku o blížiacom sa termíne dostanete zdarma, pretože je generovaná automaticky. Predpis liekov a žiadosti sú spoplatnené symbolickou sumou podľa platného cenníka.

eČasenka je moderná čakáreň, ktorá je vždy s vami. Má už takmer 5 miliónov spokojných zákazníkov - pacientov a lekári si systém nevedia vynachváliť. Bezpečný spôsob pre organizáciu lekárskych služieb sa na Slovensku začína stávať samozrejmosťou. Buďte súčasťou zmeny a modernizácie zdravotníctva, vážte si čas a zdravie vášho lekára, ale i vás samotných.